O autorovi

Jmenuji se Josef Plaček, narodil jsem se roku 1988 ve Frýdku-Místku a notnou část svého dětství strávil střídavě v Podbeskydí, na úbočí hory Ondřejník, a v Ostravě.

Hluboké lesy, rozkvetlé louky, zelené stráně a horské hřbety mi přirostly k srdci natolik, že vždy, když mám možnost, odcházím pryč z města do přírody. Mám rád šum lesa přerušovaný jen zpěvem ptáků, zurčení potoků divoce skotačících mezi kameny, proměnlivou a nevyzpytatelnou krásu krajiny kolem nás, klid a samotu, když se mi podaří opustit civilizaci a vyrazit do přírody. Jen tak si dokážu skutečně odpočinout.

Bylo jen otázkou času, než si pořídím fotoaparát a krajinářská fotografie, jakožto hlavní téma mé tvorby, byla taktéž jasnou volbou.

Ve svých fotografiích se snažím zachytit kouzlo místa, tak, jak jsem jej viděl v okamžik stisknutí spouště mého fotoaparátu, neboť příroda sama je tím největším umělcem. Baví mě hledat nová místa a pozorovat, co jsem ještě neviděl. Při tom samozřejmě také objevuji další motivy pro své fotografie, ať už se jedná o nejrůznější výhledy do krajiny, peřeje, kaskády a vodopády divokých potoků nebo naopak pohledy do mlhou zahaleného lesa.

Avšak výsledná fotografie je pro mě jen krásným bonusem mého pobytu v přírodě, nikoli jeho cílem.

Kontakt:

Email : info@josefplacek.cz
GSM : +420 606 479 339
Facebook : Josef Plaček – Fotografie krajiny